دسته بندی :

راهنما استفاده از سیستم حمل و نقل شهر شنزن+ نرخ آنها (مترو ،اتوبوس،تاکسی)

مقدمه

راهنما استفاده از سیستم حمل و نقل شهر شنزن+ نرخ آنها (مترو ،اتوبوس،تاکسی) ،با توجه به جمعیت حدود دوازده و نیم میلیون نفری شهر شنزن اهمیت حمل و نقل در این شهر بسیار مورد توجه مسولان قرار گرفته است .به جرات میتوان گفت شما در شهر شنزن با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی شنزن (اتوبوس مترو ) به سادگی و با هزینه بسیار کمتری نسبت به تاکسی میتوانید به هر نقطه ای که تمایل دارید تردد کنید .

سیستم مترو شهر شنزن و راهنمای استفاده  

شما در بدو ورود و همان ابتدا میتوانید در فرودگاه با هر مقدار بار و چمدان که در دست دارید وارد ایستگاه مترو شنزن شده و به محل مورد نظر خود بروید برای تهیه بلیط شما توجه داشته باشید که در تمامی ایستگاه های مترو شهر شنزن شما گیشه و یا مسئول فروش بلیط به صورت فیزیکی نمی یابید و فقط و فقط میتوانید از دستگاهای الکترونیک داخل ایستگاه بلیط تهیه نمایید .
برای اینکار ابتدا باید مقصد خود را بر روی مانیتور مقابل خود مشخص کنید ،‌بهتر است که در انتخاب مقصد دقت کنید زیرا سیستم مترو شهر شنزن بر اساس ایستگاه به ایستگاه طراحی شده است و چنانچه بلیط خود را درست انتخاب نکنید در هنگام خروج دچار مشکل میشوید .
پس از انتخاب مقصد صفحه دیگری نمایان میشود که شما میتوانید تعداد بلیط خود را مشخص کنید .هزینه و قیمت بلیط مترو در شهر شنزن از کمترین ۲ یوان به بیشترین ۱۰ یوان بر مبنا تعداد ایستگاه متغیر میباشد.
سپس با وارد کردن اسکناس در محل مشخص شده ژتون یا همان بلیط خود را دریافت میکنید ،در نگهداری ژتون تا رسیدن به مقصد دقت کنید زیرا در هنگام خروج از ایستگاهای مترو شهر (Shenzhen )برای باز شدن درب خروج به ان نیاز دارید .
نکته مهم ایستگاهای مترو شهر شنزن (شنژن) بسیار بزرگ و گاهی اوقات گیج کننده میباشد حتما به تابلوهای راهنما دقت فرمایید.
شما میتوانید اخرین نسخه نقشه و مسیرهای مترو شهر شنزن را از اینجا دانلود کنید .

این مطلب رو از دست ندین!!! ؟؟
نکات بسیار مهمی که در هنگام خرید از سایت علی بابا باید بدانیم (بخش اول)

دانلود pdf نقشه مترو شهر شنزن 

سیستم اتوبوسرانی در شهر شنزن و راهنمای استفاده 

ایستگاهای اتوبوس در شهر شنزن به سادگی قابل یافتن است اما متاسفانه شما برای استفاده از آن حتما نیاز به یک راهنما دارید زیرا در هیچ ایستگاهی (تا این لحظه) تابلو و یا نوشته ای که به زبان انگلیسی باشد وجود ندارد .در بالای هر اتوبوس شماره ای مشاهده میکنید که مسیر حرکت آن است ، بهتر است قبل از سوار شدن همه چیز را بررسی کنید .هزینه اتوبوس درون شهری در شهر شنزن بین ۱ و ۲یوان میباشد که میتوانید به صورت نقدی به داخل صندوقی که در ابتدای ورود به اتوبوس ان را مشاهده میکنید بیاندازید ، توصیه میشود قبل از سوار شدن حتما پول خرد به همراه داشته باشید .

سیستم تاکسیرانی در شهر شنزن و نرخ کرایه 

نرخ تاکسی در شهر شنزن ورودی ۱۰ یوان و به ازائ هر کیلومتر ۲۵ یوان و در ترافیک و یا در حالت سکون هر ۳ دقیقه ۲یوان میباشدتمامی رانندگان موظف به استفاده از تاکسی متر میباشند و شما میتوانید در انتهای مسیر از انها رسید پرداخت دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *