دسته بندی :

جایگاه ایران درتجارت با کشور چین بویژه شهر شنژن

جایگاه ایران درتجارت با کشور چین بویژه شهر شنژن ،شاید بارزترین نماگر جایگاه توان رقابت اقتصاد در روندهای جهانی کاهش یا افزایش سهم تجارت و به ویژه صادرات در مجموع تجارت جهانی باشد. بر اساس آمار تجارت بین الملل ک توسط سازمانهای جهانی آمار منتشر میشود، سهم صادرات و واردات کشور از مجموع جهانی ان ها، طی دوره ۲۰۰۴_۲۰۱۲ با فراز و فرودهایی همراه بوده است. در فرایند جهانی شدن، بزرگترین چالش برای ایران، بعد اقتصادی آن است.

ایران در حالی ک بیش از یک درصد جمعیت جهان را دارد اما متاسفانه طی دهه گذشته به طور متوسط حدود 0/52 درصد از صادرات کالا و خدمات و0/34 درصد از واردات کالا و ‌ خدمات جهان متعلق به ایران است و در مجموع سهم تجارت ایران از تجارت جهانی حدود 0/5 درصد است که عمده آن با کشور چین به ویژه در حوزه الکترونیک در شهر شنژن چین میباشد.

لازم ب ذکر است که چنانچه صادرات نفت و گاز را از مجموع صادرات کم کنیم و به عبارت دیگر سهم صادرات غیر نفتی اقتصاد را محاسبه کنیم سهم کشور بسیار پایین تر خواهد آمد، اما واردات لوازم الکترونیک ک نیاز عمده در عرصه مدرنیته شدن کشور و پیشرفت دو چندان در این عرصه بی بدیل در کشور میباشد تحت تأثیر واردات مستقیم از کشور چین به ویژه شهر شنزن (شنژن) است که همکاران مجرب مجموعه تهران شنزن(شنژن) سالیان متوالیست که در این راستا سحولت انجام معاملات گوناگون را بر عهده دارند و موفقیتهایی بی بدیل در این عرصه به همراه داشته اند.

این مطلب رو از دست ندین!!! ؟؟
جاذبه های گردشگری 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *