دسته بندی :

قانون جدید برای حمل پول نقد در داخل و خارج از شنزن چین

قانون جدید برای حمل پول نقد در داخل و خارج از شنزن چیناز اول آگوست سال 2019 ، گمرک چین در شهر شنزن تحقیقات سختی را در مورد مسافرانی که با مقادیر زیادی دلار از چین خارج می شوند ، انجام داده است. مسافرانی که بیش از 20،000 دلار آمریکا کشور چین را ترک می کنند ممکن است با مجازات های اداری و حتی مجازات های کیفری روبرو شوند.این قانون از اول اگوست ۲۰۱۹ در فرودگاه شهر شنزن اجرایی است.

اکثر کشورها دولتها به دنبال محدود کردن بانکداری برون مرزی هستند و دولت چین واقعاً چنین می کند. همانطور که همه می دانند ، هر کشور محدودیت خاصی در حمل پول نقد در داخل و خارج از کشور دارد. ایالات متحده از مسافران خواسته است در صورت حمل بیش از 10،000 دلار آمریکا ، اعلام کنند و استاندارد چین 5000 دلار است. چین اخیراً این قوانین را اجرا می کند.

اعلامیه گمرک چین در شهر Shenzhen

اعلامیه گمرک چین در شهر Shenzhen در مورد پول نقد بحث های داغ را روشن کرد. Netizens در مورد Weibo گفت که گمرک شنزن چین به منظور کنترل مقادیر عظیم ارزهای خارجی تحقیقات سخت را انجام خواهد داد. اگر مشخص شود که وجه نقد اعلام نشده است ، پس از آن به جریمه عظیمی منوط خواهد شد ، که گمرک قادر به جمع آوری با اجرای قانون خواهد بود ، زیرا گمرک چین بخشی از نیروی پلیس است.
اما برای كسانی كه با كمتر از 20 هزار دلار كشور را ترك می كنند یا با كمتر از 50 هزار دلار آمریكا وارد كشور می شوند ، ملایمت بیشتری نشان می دهند و فقط هشدار می دهند و مجازات اداری ندارند. دولت در تلاش است جلوی پولشویی غیرقانونی و بازار سیاه مانند بانکداری های خارج از کشور را بگیرد ، همانطور که همه دولت ها می گویند که می خواهند. سرمايه خارجي به سرعت از چين خارج مي شود و دولت براي كنترل آن قوانين بيشتري را تصويب مي كند.

این مطلب رو از دست ندین!!! ؟؟
نکات بسیار مهمی که در هنگام خرید از سایت علی بابا باید بدانیم (بخش اول)

برای جلوگبری از بحران مالی چه باید کرد؟!

آنها به دنبال جلوگیری از بحران های مشابه مالی هستند که در دهه 90 میلادی در ژاپن ، تایوان ، تایلند ، سنگاپور و کره جنوبی اتفاق افتاد ، هنگامی که اقتصادهایشان با دنیای مدرن مدرن شده بود ، دقیقاً مانند اقتصاد در حال حاضر کشور چین
1. اگر مقدار زیادی پول نقد خارجی را بدون وکالت به گمرک شنزن وارد کشور و خارج از کشور می کنید ، شواهد قاچاق ان را نیز ممنوع می داند ، در این صورت گمرک مطابق اصل مناسب بودن ، بزرگترین جریمه ممکن اعمال و آن را از پول توقیف شده کسر می کند.
2. اگر پول نقدی با ارز خارجی را به خارج از کشور معادل كمتر از 20،000 دلار آمریکا یا به كشور با معادل كمتر از 50،000 دلار آمریکا حمل كنید ، در گمرک محلی شهر شنزن می تواند تصمیم بگیرد كه آیا اخطار دهد یا مجازات اداری را اعمال كند.
این اطلاعیه در تاریخ 1 آگوست 2019 اجرا شد.

آیا می توانید پول اضافی حمل کنید؟

بله ، شما می توانید پول نقد اضافی را حمل کنید ، اما باید قبل از عزیمت از کشور ، مجوز خروج ارز را صادر کنید ، و ابتکار عمل را برای نمایش این اظهارنامه در گمرک هنگام خروج از کشور چین در دست بگیرید.

چه زمانی به آن مجوز حمل پول نقد نیاز دارید؟

مطابق ماده 5 اقدامات موقت چین برای مدیریت ورود و خروج اسکناسهای ارزی: اگر بیش از 10،000 دلار آمریکا حمل می کنید ، باید از اداره امور خارجه ارز درخواست دریافت کارت PERMIT را بدهید.

این مطلب رو از دست ندین!!! ؟؟
در کار حمل و نقل باربری، S / O به چه معنی است؟

1. اگر معادل 5000 دلار یا کمتر از دلار آمریکا حمل می کنید ، کارت PERMIT مورد نیاز نیست و گمرک پول را آزاد می کند. به جز چندین سفر دور در همان روز و / یا چندین سفر دور در یک بازه زمانی کوتاه. انجام بسیاری از معاملات کوچک زیر 5000 دلار مجاز است.

2. اگر بین 5000 دلار تا 10،000 دلار آمریکا حمل می کنید ، باید به بانک بروید و برای داشتن کارت PERMIT با گواهی سپرده بانکی ، گذرنامه و ویزای معتبر خود اقدام کنید. در صورت داشتن کارت PERMIT مهر و موم شده با مهر بانک ، در هنگام خروج از کشور ، پول را چک و آزاد می کنید.

3. اگر بیش از 10،000 دلار آمریکا حمل می کنید ، باید به شعب اداره امور خارجه دولت مبادله ارزی یاد شده بروید و کارت PERMIT را دریافت کنید که در وظایف آن بانک خرید و فروش سپرده و ارز است.

4- اگر چندین کارت PERMIT دارید ، و اگر کل کارت Permit Card با مهر بانکی از ارزش معادل 10،000 دلار آمریکا تجاوز کند ، گمرک پول را آزاد نمی کند.

5- کارت PERMIT برای یک بار استفاده در مدت 30 روز از تاریخ صدور معتبر است.

جهت انجام هر گونه حواله به شهر شنزن چین با بازرگانی تهران شنزن در ارتباط باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *